Ile wynosi zasiłek tacierzyński Norwegia

Patrycja Nowak 2019-06-02 0 komentarzy
Ile wynosi zasiłek tacierzyński Norwegia

Ze względu na korzystne warunki bytowe wielu Polaków wybiera Norwegię jako miejsce pracy. Satysfakcjonujące warunki zarobkowe oraz dogodna odległość od kraju ojczystego sprawiają, że Polacy stanowią największą mniejszość etniczną w tym skandynawskim kraju. Wielu z nich przyjeżdża do Norwegii w poszukiwaniu pracy, by jednocześnie nadal mieszkać na stałe w Polsce. Osoby takie otrzymują zazwyczaj status pendler, dzięki któremu mogą ubiegać się o różne ulgi podatkowe wynikające z faktu bycia pracownikiem dojeżdżającym do pracy. By otrzymać status pendler, zazwyczaj należy wykazać, że przynajmniej raz na 3 miesiące wraca się do kraju ojczystego, w którym ma się rodzinę (małżonka lub dziecko) oraz samodzielne mieszkanie.

Przedsiębiorstwo Polsk Norsk Consulting pomaga emigrantom z Polski korzystać z

z wielu innych udogodnień norweskiego systemu zabezpieczeń społecznych. Dzięki specjalistycznej znajomości prawa norweskiego zapewniają oni swoim klientom nieocenione wsparcie. Do zasiłków oferowanych w Norwegii należą m.in. świadczenia rodzinne. Zasiłek tacierzyński w Norwegii, zwany inaczej fedrekvote, może być pobierany przez mężczyzn, którzy przez 6 z 10 miesięcy przed urodzeniem dziecka osiągnęli dochód minimum 5 G. Zasiłek rodzicielski z wynagrodzeniem wynoszącym 100% stawki łącznie obejmuje 49 tygodni – 18 tygodni wynosi mødrekvote, czyli zasiłek macierzyński, natomiast 15 – zasiłek tacierzyński. Pozostałe 16 tygodni to okres wspólnego urlopu.

Korzystając ze wsparcia specjalistów orientujących się w prawie norweskim, bezstresowo dopełnisz wszelkich formalności wymaganych przez urząd. Dzięki temu możesz w sprawny sposób uzyskać przynależne Ci zapomogi finansowe. Jeśli interesują Cię usługi firmy – więcej informacji znajdziesz na jej stronie internetowej.

Skomentuj wpis