Jak zrobić makijaż rozświetlający

Hubert Ziółkowski 2018-12-16 0 komentarzy
Wpis

Każda kobieta, której marzy się idealna cera pełna blasku, powinna pomyśleć o makijażu rozświetlającym. Ten make-up wzorowany na urodzie Koreanek pozwoli efektywnie zneutralizować szarość zmęczonej w ciągu tygodnia cery i pozwoli przedłuży trwałość całego makijażu. Dzięki dobrej jakości bazie rozświetlającej pozostałe kosmetyki będą utrzymywać się na twarzy nawet przez kilka godzin z rzędu, nie wchłaniając się i nie kruszejąc. Najlepsze triki można znaleźć na bellbox.pl,

Efekt blasku sprawdzi się na każdą okazję, ale najlepiej pasuje do wyjściowych kreacji. Żeby taki makijaż prezentował się dobrze, najpierw należy zakryć wszelkie niedoskonałości, stosując korektor i odpowiednio dopasowany fluid. Cały makijaż powinno się utrwalić sypkim pudrem transparentnym. Dopiero w tym momencie można użyć rozświetlacza, który najlepiej nakłada się cienkim pędzelkiem. Należy go rozprowadzić w charakterystycznych miejscach - pod brwiami, na grzbiecie nosa, między nozdrzami, a także nad wargami. 

Czy makijaż rozświetlający nadaje się do każdej cery? Niestety, z tego typu make-upu powinny zrezygnować kobiety o tłustej, skłonnej do niedoskonałości skórze. W ich przypadku kosmetyki dodające blasku przyniosą efekt odwrotny od zamierzonego - zamiast wykonturować twarz, ukryć zmęczenie i nadać cerze blask, spotęgują efekt świecenia. Przed malowaniem zawsze należy zastosować dobry krem matująco-nawilżający, który wygładzi skórę i ułatwi rozprowadzenie podkładu. Trzeba też pamiętać, że najlepszy jest naturalny, niewymuszony efekt. 

 

Skomentuj wpis