Dlaczego warto kupić trawy ozdobne do ogrodu?

Krystian Kowalski 2022-09-19 0 komentarzy
Dlaczego warto kupić trawy ozdobne do ogrodu?

Projektowanie założeń ogrodowych i ich aranżacja zgodnie z gustem inwestora mają za sobą długą tradycję.

Przedstawienia nagrobne z okresu Starego Państwa ukazują kwitnące życiem ogrody na terenach posiadłości egipskich możnowładców w dolinie Nilu, rzeki, której coroczne wylewy, za sprawą przemyślnie opracowanego systemu irygacji nawadniały nie tylko pola uprawne, ale i założenia botaniczne. Nieco dalej na wschód tego rodzaju sztuka nie stała wcale na gorszym poziomie. Ogrody króla Salomona są znane z biblijnej Pieśni nad Pieśniami, zaś te powstałe z inicjatywy władczyni Babilonu, królowej Semiramidy, zapisały się na trwałe w pamięci historycznej, przechodząc do niej jako jeden z cudów świata. Ślady takich obiektów odkryto też w ruinach starożytnego miasta Mohen Dżaro w Indiach.

W późniejszym okresie ważną rolę odgrywały rzymskie horti - o których wiele do powiedzenia miał m.in. Pliniusz - dając początek niezwykłym dziełom projektantów w Europie, zwłaszcza w okresie Renesansu. Do najsłynniejszych z tego okresu należą m.in. Villa d'Este w Tivoli, oraz Villa Borghese i Villa Medici w Rzymie. Jeszcze w okresie Średniowiecza do perfekcji opanowano umiejętność tworzenia roślinnych aranżacji w Persji i kalifacie Kordoby, z czasem swoją cegiełkę do tych struktur dołożyli również Turcy. Nie była to rzecz nieznana na nieodkrytej jeszcze przez Europejczyków Nowej Ziemi. Majowie także tworzyli wiszące ogrody, na podobieństwo tych znanych z opisów Babilonu, czego ślady zidentyfikowano m.in. w Palenque. 

Dzisiaj ogrody są cenione nie mniej niż w przeszłości. Trawy ozdobne do ogrodu sprzyjają tworzeniu przestrzeni do relaksu. Duży ich wybór oferuje strona lasogrod.com.

Stwórz twój własny ogród!

Skomentuj wpis