Escape Room dla szkół - scenariusz

Tymon Wojciechowski 2021-06-11 0 komentarzy
Escape Room dla szkół - scenariusz

Escape room przygotowany przez profesjonalistów jest idealnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Zabawa nadaje się zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla osób dorosłych. Wszystko w tym wypadku zależy bowiem od przygotowania odpowiedniego planu działania, który będzie dobrze dostosowany do grupy wiekowej odbiorców. Warto w tym miejscu dodać, iż każdy proponowany escape room w szkole ma scenariusz, który pozwala na opracowanie działań z uwzględnieniem nawet najmniejszych detali.

Osoby pragnące stworzyć taką formę spędzenia czasu dla grupy uczniów, na samym początku muszą zastanowić się nad miejscem, w którym całość miałaby powstać. Możliwości jest bowiem sporo. W grę wchodzi wykorzystanie, na przykład, sali gimnastycznej, sal lekcyjnych, czy też korytarzy. Jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjające, fachowcy są w stanie podjąć się także przygotowania pokoju ucieczki w plenerze. 

Na stronie internetowej firmy (jej dokładny adres to mobilny-escaperoom.pl) dostępnych jest kilka gotowych scenariuszy zabaw. Można zdecydować się na jeden z nich. Poniżej tytuły:

  • Szalony naukowiec,
  • Powrót do przeszłości,
  • Wiadomość z biblioteki,
  • Uratujcie święta.

Powyższe propozycje są gotowymi zabawami (ich opisy również dostępne są pod wyżej wskazanym adresem). Jeśli zaś klient zapragnie przygotować coś zupełnie innego, ma oczywiście taką możliwość. Wtedy to, wraz z pracownikiem firmy, opracowuje swój własny, indywidualny scenariusz, na którego podstawie powstanie niepowtarzalny escape room. To świetna opcja. 

 

Skomentuj wpis