Kotły wodne na pellet wykorzystywane w przemyśle

Hubert Ziółkowski 2020-06-11 0 komentarzy
Kotły wodne na pellet wykorzystywane w przemyśle

To właśnie dosyć specyficzna budowa kotłów powoduje, że są tak bardzo wydajne i niemal bezinwazyjne. Na stronie internetowej jednego ze sprzedawców można znaleźć wiele konkretnych informacji na temat samej konstrukcji i działania pieców wykorzystywanych najczęściej w przemyśle. Marka Compte Fortech jest znana i polecana przez dotychczasowych klientów ze względu na indywidualne podejście i dobór najkorzystniejszych rozwiązań z zakresu nowoczesnego ogrzewania. W ofercie dostępne są kotły wodne na pellet, a także piece na biomasę czy słomę.

Z jakich elementów składa się kocioł wodny na pellet?

  • podajnik ślimakowy, który odpowiada za dostarczenie opału z zasobnika do palnika, 
  • automatyczny palnik, który po uruchomieniu wysyła sygnał do palnika i rozpoczyna się proces grzewczy, a w momencie osiągnięcia określonej temperatury wody - palnik zostaje wyłączony, 
  • zmienna wielkość pojemnika, dopasowana do możliwości oraz potrzeb właściciela.

Warto wspomnieć, że usuwanie popiołu również odbywa się w sposób automatyczny, dzięki czemu całe urządzenie jest praktycznie bezobsługowe i stale dyspozycyjne do pracy. Dzięki całkowitej automatyzacji możliwe jest utrzymanie stałych, z góry określonych parametrów cieplnych w określonym budynku.

Korzyści z wyboru pieca na pellet

Wśród najważniejszych zalet montażu kotła na pellet można wymienić takie jak m.in. wysoka wydajność (90-95%), komfort użytkowania poprzez automatyczną pracę urządzenia, ekologiczne działanie, które jest bezpieczne dla środowiska naturalnego.

Skomentuj wpis