Logo w marketingu

Paweł Wójcik 2019-09-04 0 komentarzy
Logo w marketingu

Logotypy, podobnie jak cechy charakterystyczne u ludzi, pozwalają szybciej zidentyfikować markę, ale też ułatwiają jej zapamiętanie. Nazwy wielu firm bywają podobne, czasem różnią się tylko mottem lub właśnie znakiem graficznym. W niektórych przypadkach te znaki stają się bardziej znane niż sama nazwa firmy – nie dotyczy to wyłącznie przemysłu motoryzacyjnego, ale też spożywczego, elektronicznego czy każdego innego.

Dobrze zaprojektowane logo będzie oczywiście nie tylko charakterystyczne, ale powinno także albo odzwierciedlać ideę, jaka przyświeca założycielowi, albo wiązać się bezpośrednio z branżą. Dzięki temu klientowi lub odbiorcy będzie łatwiej przypasować markę do produktu czy usługi. Przy kreowaniu znaków identyfikacyjnych warto także zawsze rozważyć ich wersje uproszczoną i monochromatyczną, które nie zatracą czytelności na przykład w przypadku konieczności dużego pomniejszenia lub nadruku z ograniczoną liczbą kolorów.

Nie bez znaczenia jest też nośnik, na którym ten logotyp się znajdzie. Od lat jedną z najpopularniejszych metod promocji i również przy tym bardzo skuteczną jest oznakowanie opakowań, szczególnie tych, w które pakowane są zakupy. Torby reklamowe wpisały się na stałe w rzeczywistość, zmieniają się jedynie trendy – obecnie najpopularniejsze są torby z logo wykonane wyłącznie z materiałów biodegradowalnych albo nadających się do recyklingu. Producent toreb papierowych – DomaPak – aby trafić w potrzeby jak największej liczby przedsiębiorców, zdecydował się na szeroką gamę kolorystyczną zarówno materiału bazowego, jak i nadruku. W wersji podstawowej znajdują się torby białe i szare, ale do dyspozycji klienta jest jeszcze wiele innych ciekawych barw. Producent służy też pomocą w kwestii projektowania logo firm zamawiających u niego papierowe reklamówki.

Skomentuj wpis