Na czym polega serwis kotłów Immergas?

Gabriel Malinowski 2022-12-25 0 komentarzy
Na czym polega serwis kotłów Immergas?

Na kotły kondensacyjne składają się wydajne i wygodne w użytkowaniu urządzenia grzewcze, spotykane w wielu gospodarstwach domowych. Są zasilane olejem opałowym lub gazem i zapewniają optymalną temperaturę w pomieszczeniach, co chroni przed ich wychładzaniem czy pojawianiem się wilgoci na ścianach bądź sufitach. Znaczna część z nich ma zamkniętą komorę spalania i pobiera powietrze z zewnątrz obiektu. Zasada ich działania bazuje na zjawisku kondensacji, czyli skraplania wody znajdującej się w spalinach. Czasami zdarza się, że opisywane urządzenia ulegają awariom. Sytuacje tego typu nie powinny być bagatelizowane, ponieważ używanie uszkodzonych sprzętów stanowi zagrożenie dla zdrowia lub życia mieszkańców.

Samodzielne usuwanie usterek nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty, ponieważ wymaga doświadczenia, wiedzy oraz dostępu do profesjonalnych narzędzi. Dysponują nimi przedstawiciele przedsiębiorstwa TGK Serwis, proponujący serwis Immergas, polegający na naprawie kotłów kondensacyjnych. Są to doświadczeni specjaliści, realizujący zlecenia w miejscu wskazanym przez klienta i zapewniający krótki czas oczekiwania. Kontaktują się z nimi osoby podejrzewające zatkanie syfonu kondensatu, na skutek nagromadzenia się substancji zanieczyszczających. Sygnałem alarmującym, który sugeruje występowanie takiej usterki, jest brak możliwości włączenia urządzenia.

Kotły niszczą się na skutek wad fabrycznych, nieprawidłowej eksploatacji oraz braku regularnego czyszczenia części. Czasami ulegają uszkodzeniom przez nieprawidłowo dobrany komin, prowadzący do wytwarzania zbyt niskiego ciśnienia w przewodzie spalinowym. Pracownicy wymieniają też niesprawne presostaty lub wentylatory, odpowiadające za odprowadzanie spalin na zewnątrz obiektu.

Skomentuj wpis