Niedziela niehandlowa – otwarta apteka w Jeleniej Górze

Tymon Krajewski 2018-12-30 0 komentarzy
Niedziela niehandlowa – otwarta apteka w Jeleniej Górze

Lekarstwa 7 dni w tygodniu

Niedziele wolne od handlu wzbudzają skrajne reakcje i żywiołowe dyskusje. Faktem jest, że od 2018 roku na skutek nowych przepisów ograniczono między innymi zakupy w sieciowych sklepach odzieżowych czy hipermarketach. Ich pracownicy mają zagwarantowane dni wolne od pracy w część niedziel, nazywanych „niehandlowymi”.

Zakaz handlu we wskazane niedziele nie objął jednak wszystkich punktów usługowych i handlowych. Otwarte mogą być m.in. piekarnie, stacje paliw, restauracje czy kwiaciarnie. Również małe sklepy mogą prowadzić handel, o ile za ladą stoi ich właściciel. A co z aptekami? Zakaz handlu w niedziele wpłynął na nie jedynie w pośredni sposób. Otwarcie apteki w dowolną niedzielę jest w pełni legalne (wszak lekarstwa mogą być potrzebne w każdej chwili), jednak wiele sieci i pojedynczych punktów i tak zamyka swoje obiekty na dzień wolny od pracy.

O ile AptekiGemini.pl jako apteka internetowa jest czynna w trybie 24/7, o tyle w niedziele (handlowe czy niehandlowe) działa jedynie część aptek zrzeszonych w sieci istniejącej już od 1990 roku. Należąca do Gemini apteka w Jeleniej Górze jest na przykład zamknięta w ten jeden dzień tygodnia, jednak klienci mogą sprawdzić w Internecie, gdzie znajduje się najbliższa otwarta placówka.

Podsumowując:

  • zakaz handlu w niedziele nie obejmuje aptek – mogą być one otwarte, choć nie muszą, z czego korzysta wielu właścicieli,
  • na terenie Jeleniej Góry znajduje się apteka należąca do ogólnopolskiej sieci Gemini, jednak nie jest otwarta w niedziele handlowe ani niehandlowe;
  • wiedząc o konieczności wykupienia leków, należy zawczasu upewnić się, w jakie dni tygodnia jest otwarta pobliska apteka.

Skomentuj wpis