Schronisko dla Bezdomnych

Grzegorz Nowicki 2018-10-25 0 komentarzy
Schronisko dla Bezdomnych

Nierzadko spotykamy się ze zjawiskiem, iż osoba nieposiadająca domu, jest bezdomna nie tylko w tym sensie, że nie ma swojego miejsca do życia w godnych warunkach. Często osoby bezdomne nie mają chęci, nie czują potrzeby, aby utrzymywać kontakt z bliskimi, najczęściej w ogóle niechętnie rozmawiają o swojej przeszłości. Celem schroniska PRO Bono w Baninie jest obudzenie w osobach bezdomnych chęci do życia, dzięki której na nowo odbudują to, co stracili - na co wcześniej nie mieli siły.

Pracownicy PRO Bono w Baninie stwarzają osobom bezdomnym solidne podstawy do tego, by mogli oni spokojnie odnaleźć się w nowej rzeczywistości i przygotować się do walki o nowy początek. Każdy człowiek przebywający w ośrodku:

  • ma zapewnione ciepłe miejsce;
  • spożywa gorące posiłki w ciągu dnia z racji gwarancji pełnego wyżywienia;
  • może czuć się bezpiecznie, czego zazwyczaj najbardziej brakowało osobom bezdomnym podczas życia bez dachu nad głową;
  • ma towarzystwo innych osób, które znajdują się w podobnym położeniu życiowym. Takie znajomości są bardzo wartościowe, wzbogacają człowieka i dają mu poczucie ulgi i bezpieczeństwa, iż ma obok siebie osoby o podobnych doświadczeniach;
  • może skorzystać z pomocy psychologa, a w razie potrzeby pomocy ze strony innego specjalisty - PRO Bono zapewnia dowóz do szpitala lub gabinetu lekarskiego.

Chcesz dowiedzieć się więcej o wysokiej jakości życia i regulaminie w schronisku dla bezdomnych? Strona internetowa ośrodka będzie dla Ciebie wartościowym źródłem informacji na ten temat.

Skomentuj wpis