Wykładzina obiektowa – jak kolor wybrać?

Hubert Ziółkowski 2022-07-29 0 komentarzy
Wykładzina obiektowa – jak kolor wybrać?

Wykładzina to jeden z najpopularniejszych elementów wystroju biura, hotelu czy różnych obiektów handlowo-usługowych. Nic w tym dziwnego, ponieważ prezentuje się elegancko. Poza tym świetnie tłumi hałasy i chroni podłogę. Jednak warto pamiętać o tym, że wykładzina obiektowa będzie dobrze spełniać swoją funkcję tylko wtedy, gdy będzie wysokiej jakości, dlatego też warto postawić na porządny materiał od sprawdzonej firmy.

Wiele osób zwraca uwagę głównie na barwę. Nie jest ona bez znaczenia, ponieważ nie każdy odcień sprawdzi się w miejscu, w którym codziennie przebywa duża liczba ludzi, np. biurowcach, urzędach, szkołach. Lepiej zrezygnować z zakupu artykułów w jasnych kolorach, zwłaszcza bieli, ponieważ bardzo szybko się zabrudzi i czyszczenie materiału będzie wyjątkowo uciążliwe i trudne. Uniwersalnym rozwiązaniem dla obiektów użyteczności publicznej i zakładów przemysłowych jest wybór modelu w kolorze szarym. W nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach z białymi ścianami doskonale sprawdzi się czerń. Czerwień i zieleń są najchętniej wybierane przez hotele oraz restauracje. Natomiast w biurach typu open space można wykorzystać różne kolory, aby w ten sposób podzielić pomieszczenie na strefy. Jest to także dobre rozwiązanie w dużych restauracjach ze strefą dla rodzin z dziećmi.

Wysokiej klasy wykładziny i panele dywanowe oferuje firma ROTECO. Asortyment jest rozbudowany i różnorodny, zawiera produkty w wielu unikatowych kolorach i o oryginalnej fakturze. Warto zapoznać się z całą ofertą.

Skomentuj wpis